SIA “Alfor” nominēts prestižajai “Global Regulatory Awards 2024” balvai

Publicēts: 12.08.2024

Decembra sākumā jau astoto reizi prestižajā De Vere Grand Connaught Rooms viesnīcā Londonā azartspēļu nozares uzņēmumiem tiks pasniegtas “Global Regulatory Awards” (GRA). SIA “Alfor” ir vienīgais pārstāvis no Latvijas, kas nupat kā nominēts balvai vienā no kategorijām.

Balva tiek pasniegta par īpašiem sasniegumiem korporatīvajā sociālajā atbildībā un drošas spēles vides veidošanā. Konkurence par balvu ir patiesi asa. Šajā gadā no komersantiem visā pasaulē saņemts rekordliels pieteikumu skaits un finālā par balvām 20 kategorijās cīnās 180 nominanti no 120 organizācijām. Nominantu saraksts TE.

SIA “Alfor” nominēts balvai kategorijā “Award for Commitment to Compliance by an Operator”. To piešķir par tādu operatora iniciatīvu, kas kļuvusi par paraugpraksi, ietekmējusi visas nozares zināšanu līmeni un darbības principus. Žūrija vērtēs ne vien to, kā iniciatīva integrēta organizācijas iekšējos, t.sk. apmācību procesos un tehnoloģijās, bet arī to, vai uzņēmums dalījies ar savu labo praksi nozarē.  

SIA “Alfor” ar zīmolu FENIKSS, būdams viens no vecākajiem un pieredzes bagātākajiem klātienes un tiešsaistes azartspēļu uzņēmumiem Latvijā, piedalās šajā apbalvojumu kategorijā ar savu “Atbildīgas spēles” programmu. Tās ietvaros īstenotās iniciatīvas kļūst par visas nozares standartu.

2018. gadā SIA “Alfor” sadarbībā ar krīžu centru “Skalbes” izveidoja Latvijā aizvien vienīgo specializēto atbalstu pa tālruni cilvēkiem, kuri saskaras ar azartspēļu ietekmi. Līdztekus tika izstrādāts bezmaksas tests, ko var aizpildīt vietnē https://www.spelesbriviba.lv/ vai uz vietas katrā no “Fenikss” spēļu zālēm atkarības un līdzatkarības riska noteikšanai un novēršanai. 2022. gadā tālruņa darbības nodrošināšanu pārņēma Latvijas Azartspēļu nozares asociācija, lai sniegtu konsultācijas, atbalstu, sabiedrības informēšanu un profilaksi jau nozares līmenī.

Savukārt 2021. gadā uzņēmums tiešsaistes platformā fenikss.lv ieviesa uz zinātniskos pētījumos iegūtiem datiem balstītu spēlētāju atbalsta rīku “Mentor”. Tas nodrošina spēlētāja uzvedības un tēriņu monitoringu, un reāllaikā sniedz personalizētu atgriezenisko saiti. Pārlieku aizrautīgas spēles gadījumā sistēma brīdina gan pašu spēlētāju, gan klientu atbalsta dienestu par riskantu uzvedību. Arī spēlētāju uzvedības monitorings tuvākajā nākotnē varētu kļūt par nozares standartu, jo rudenī Saeimā plānots skatīt likumprojektu “Grozījumi Azartspēļu un izložu likumā” un tā ieviešana visos uzņēmumos ir viena no likumprojektā iekļautajām iecerēm.

Savukārt, šā gada pavasarī tika atklāta Latvijā pirmā pašpalīdzības mājaslapa azartaatkariba.lv azartspēļu atkarīgajiem, viņu līdzcilvēkiem un arī speciālistiem. Tajā pieejami apraksti un videomateriāli par atkarības veidošanos un simptomiem, kā arī informācija par to, kur meklēt palīdzību, ja spēle kļuvusi pārlieku aizrautīga. Atsevišķa sadaļa atvēlēta arī līdzatkarībai, kam pakļauti atkarīgo tuvinieki. Mājas lapu izveidoja un administrē biedrība "Skalbes" ar Latvijas Spēļu biznesa asociācijas un Latvijas interaktīvo azartspēļu asociācijas, kuru abu biedrs ir SIA “Alfor”, atbalstu.

“Atbildīga spēle” ir iekļauta gan SIA “Alfor” klientu apkalpošanas speciālistu apmācību programmā, ko darbinieki apgūst pirms darba uzsākšanas, gan atestācijā, kas jākārto reizi gadā, gan rokasgrāmatā.   

Šā gada maijā, novērtējot SIA “Alfor” vadošo lomu labās prakses veidošanā, uzņēmums bija uzaicināts dalīties savā praksē ar Baltijas un Ziemeļeiropas iGaming, Fintech, eSports, mākslīgā intelekta, Blockchain u.c. industriju samita “Mare Balticum” dalībniekiem.

Saskaņā ar KANTAR 2023. gada oktobrī veiktā kvantitatīvā pētījuma - Latvijas iedzīvotāju aptaujas “Azartspēļu zīmolu atpazīstamība, klientu attieksmes un uztveres izpēte Latvijā” datiem pēdējā gada laikā zināmākās spēļu zāles vismaz vienu reizi ir apmeklējuši 3-6% respondentu. Vairumam cilvēku nepastāv grūtības kontrolēt šai izklaidei atvēlēto laiku un līdzekļus. Savukārt azartspēļu atkarība, kas attīstās pakāpeniski ar laiku, ja netiek pamanīta un novērsta pārlieku liela aizraušanās, skar ~1% personu.